Intenzivní terapie v klášteře

  • Vaše starosti potřebují intenzivnější práci, než je obvyklá hodina terapie týdně?
  • Chcete jít v rámci terapie víc do hloubky a potkat se se svými zdroji a zdatnostmi?
  • Rádi byste vypadli ze zajetých kolejí každodenního stereotypu?
  • Chtělo by to změnu prostředí? A tím i změnu myšlení a cítění?
  • Rádi byste terapii, která zapojí mluvení, pohyb, tvořivost?
  • Chcete mít terapeuta individuálně jen pro sebe na 6-7 hodin denně?
  • Už jste vyzkoušeli kde co a hledáte něco nového? 

Proč intenzivní terapie v klášteře?

Do kláštera jezdím, když potřebuji vypadnout ze zaběhnutých kolejí, všedního stereotypu a chci se dostat v tichu a klidu víc k sobě. K vlastním přáním, potřebám, smutkům, plánům, selháním, ale i radosti. Terapie v klášteře je oproti běžné hodince terapie jednou týdně intenzivnější. V klášteře člověk má 6-7 hodin terapie denně. To, co v běžném psychoterapeutickém režimu "odchodí" za 7 týdnů, tak v klášteře zvládne za pouhý den.

Klášter léčí i svým prostředím, často pohnutou historií, symboly, světlem, vůní. Stěny a zdivo kláštera jsou často prosyceny modlitbami, meditací, duchovností dřívějších obyvatel. 

Rád jezdím do klášterů, které spojují spirituální minulost s relativním komfortem a pohodlím skoro hotelového typu.

Osvědčil se mi Klášter Hejnice  a Klášter Želiv .

Intenzivní terapie v klášteře není seberozvojový kurz, práce ve skupině. Jde o individuální (někdy párovou) terapii v klášteře. Asi bychom mohli být i v nějakém hotelu, nebo welness centru, ale tam to zase funguje trochu jinak. 

Klášter je místo vytvořené speciálně pro duševní rozvoj, reflexi, zápas s vnitřními "démony".

Obvyklý program

7:30 - 8:30 Terapie 1 : Cesta k sobě v pohybu, mindful movement

8:30 - 9:30 Snídaně

9:30 - 10:30 Terapie 2 : Dle typu obtíží a cílů konkrétního klienta volíme postup.

11:00 - 12:00 Terapie 3

12:00 - 13:00 Oběd

14:00 - 15:00 Terapie 4

17:00 - 18:00 Terapie 5

18:00 - 19:00 Večeře

19:30 - 20:30 Terapie 6

Součástí intenzivní terapie v klášteře je i jednoduchý vědomý pohyb. Po celou dobu je zapovězeno požívání alkoholu a jiných psychotropních látek. Lékařem předepsané léky jsou samozřejmě OK.

Podmínky přijetí?

Než Vás vezmu na intenzivní terapii do kláštera, je nutné, abychom se alespoň třikrát předem potkali na osobní terapii v běžném formátu, případně ON-LINE formátu.   

Jak dlouho to trvá?

  • Varianta 1: Pátek, sobota, neděle
  • Varianta 2 : Sobota, neděle, pondělí
  • Varianta 3: Pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek
  • Klienti obvykle tři měsíce po sobě opakují variantu 1/2.

Přispěje mi zdravotní pojišťovna?

VZP přispívá každému svému pojištěnci částkou 5000 Kč na tzv. psychosociální podporu (=terapii). Na intenzivní terapii v klášteře lze uplatnit tuto podporu. 

Musím být věřící křesťan, abych jel na terapii do kláštera?

Klášter nám zajišťuje ubytování, stravu, zajímavou architekturu a klidné místo v přírodě, kde můžeme na sobě pracovat. Součástí terapie není návštěva mší, zpovědí nebo nábor do jakékoli církve. V rámci terapie se neúčastníme případného života řeholníků. Jsme samostatnou jednotkou v rámci kláštera, který nám poskytuje podmínky a organizační podporu pro terapeutickou práci. Na terapii do kláštera může jet nevěřící, něcista, buddhista, křesťan, hinduista. Samozřejmě se předpokládá, že to tam nebudeme bourat a projevíme respekt k místu a jeho tradici.    

Pro koho to není?

  • Mám akutní krizi.
  • Vysadil jsem předepsané léky a teď chci situaci řešit jinak.
  • Potřebuji detox, ale nějak to odkroutím v klášteře.
  • Nesnáším kláštery, zámky a hrady.

Kolik to stojí?

Cena se odvíjí především od právě platných cen ubytování. Jiné ceny panují v turistické sezóně, jiné mimo sezónu. Proto si napište o aktuální cenovou nabídku. V roce 2023 mohou pojištěnci VZP čerpat 5000 Kč z programu tzv. psychosociální podpory na úhradu terapie.

Obvyklá cena kolem 6 900 Kč/osoba a den (4 900 Kč 7x terapie, cca 2 000 Kč ubytování).

Kdo to vede?

Mgr. Robert Stuchlík - psychoterapeut, kouč.

Od roku 1993 vedu skupiny klientů s psychosomatickými obtížemi (dnes zejména s nespecifickými bolestmi zad), 1995-2000 jsem působil v rámci psychiatrické ordinace DROP IN v Praze. Psychoterapii jsem se učil 5 let pod přímým vedením Doc.MUDr. Jaroslava Skály - zakladatele československé psychoterapie. Od roku 1998 se živím jako firemní kouč se zaměřením na zvládání stresu, prevenci vyhoření, řešení konfliktů, hledání motivace. Dlouhodobě spolupracuji např. s Mountfieldem, ČSOB, Partners, KIA Motors, Centry komplexní péče . Napsal jsem populárně naučné publikace Akta Y, Tým Snů, Jóga-jak si vybrat tu pravou. Jsem řádným členem České asociace pro psychoterapii. Všeobecná zdravotní pojišťovna a Česká průmyslová zdravotní pojišťovna mě zařadily do seznamu terapeutů, kteří splňují náročné kvalifikační požadavky a jejichž služby obě zdravotní pojišťovny proplácí. Pracuji pod supervizí PhDr. Ilony Preslové.  

Zeptejte se na terapii v klášteře

Vyplňte všechny potřebné údaje a já se vám ozvu do 24 hodin zpět.