Pohybová skupina

Pohybová skupina - úleva při psychosomatických obtížích 

Někdy nestačí "jen" povídat o svých trápeních, nebo meditovat podle nahrávek na You Tube, ale je zapotřebí zapojit vědomý pohyb, pomalé protahování, aktivaci svalů, kvalitní dech.   

Pokud hledáte bezpečné "cvičení", které není dopoledne, ale respektuje vaší pracovní dobu, pokud nechcete cvičit dokolečka  stále tu stejnou sestavu pohybů, pak je pro vás naše pohybová skupina ta správná volba.Pro koho je skupina vhodná?

  • Absolvovali jste vyšetření lékařem, rehabilitaci a chcete dál zdravě cvičit.
  • Máte chronické obtíže "se zády, se zažíváním, migrénou, různými tlaky v těle, nutkáním, nespavostí apod. " a pomáhá vám pohyb.
  • Máte potvrzené psychosomatické onemocnění (např. od nervů, ze stresu).
  • Léčíte se s depresemi, úzkostmi apod..

Pro koho skupinové cvičení není vhodné?

  • Máte akutní bolesti, nemůžete chodit, stát, ani ležet. 
  • Jste medikováni léky proti bolesti a myorelaxancii.
  • Trpíte déle než 6 měsíců bolestmi (obtížemi), které se nelepší a ještě jste nebyli u lékaře, aby zhodnotil váš zdravotní stav. Nejste vyšetření a zkoušíte, co zabere, jen abyste nemuseli na nepříjemná vyšetření k lékaři.
  • Chcete cvičit kardio a činky, TRX, HEET atd., prostě hledáte něco rychlého a dynamického.
  • Lékař vám nedoporučil zdravotní cvičení.

Co vás čeká?

Čeká vás 10 lekcí zdravotní tělesné výchovy, což je unikátní český cvičební systém. Každá lekce je trochu jinak zaměřena, takže se necvičí naprosto totéž stále dokola. Každá lekce má i pár minut informativních, abychom lépe rozuměli svému tělu a mysli a tomu, jak (ne)fungují. Cvičí se ve skupince max. 12 osob, takže trenér může každého hned opravit, je dobře slyšet, dobře vidět. 

Cvičíme pomalu a vědomě (mindful movement), každá lekce obsahuje část psychorelaxační a část věnovanou jednoduchým dechovým cvičením.

Pokročilejší cvičenci mohou vyzkoušet SPS - systém cvičení dle MUDr. Smíška s pružnými lany. Cvičení doplňujeme čínskými zdravotními cviky (čikung). 


Kdo to vede?

Mgr. Robert Stuchlík – psychoterapeut, instruktor zdravotní tělesné výchovy a čínských zdravotních cvičení, trenér metody Spirální stabilizace páteře (SPS) dle MUDr. Richarda Smíška. Po vzoru zakladatele československé psychoterapie Doc. Skály propojuje psychoterapii a pohyb. Zejména u klientů s psychosomatickými obtížemi jde o užitečnou kombinaci. Cvičební lekce vede od roku 1993 a ví, jak na to. Autor knížky JÓGA, JAK SI VYBRAT TU PRAVOU. Umění seberegulace a cvičení pro zdraví vyučuje dlouhodobě i ve společnostech ČSOB, Český Aeroholding, Česká národní banka.  Vede psychoterapeutickou poradnu Dobromysl v Hradci Králové. 


Organizační informace

Termíny 

10 lekcí, 3.4., 10.4., 17.4., 24.4. 15.5., 29.5., 5.6., 12.6., 19.6., 26.62024. Buď od 18:00 hod, nebo od 19:30 hod..

Cena

2 200 Kč za 10 lekcí. Lze čerpat příspěvek zdravotní pojišťovny na zdravotní cvičení. 

Úvodní rozhovor

Zájemce o zařazení do skupiny žádáme o absolvování vstupního pohovoru v poradně Dobromysl, abychom mohli zvážit vhodnost cvičení pro danou osobu. Objednat se lze na 776 605 395. 

Adresa

KS Médium, Jana Masaryka 605/30, 50012, Hradec Králové, Nový Hradec Králové. Abyste se mohli přidat ke skupině, je zapotřebí nejdřív absolvovat úvodní rozhovor v poradně Dobromysl. 

Cvičte s námi!

Chcete se na něco zeptat?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Časté otázky

1. Můžu si koupit jednotlivé lekce?

Po osobní domluvě a velmi výjimečně je to možné. Jde o to, že potřebujeme uplatit náklady na tělocvičnu a jakmile si všichni začnou kupovat náhodně lekce, tak se systém zhroutí.  

2. Můžu čerpat příspěvek na cvičení od zdravotní pojišťovny?

Ano, dle podmínek své zdravotní pojišťovny. Nelze však čerpat příspěvek na psychoterapii, protože zas až tak moc psychoterapie to není. Na cvičení býval příspěvek kolem 1500 Kč.

3. Můžu si cvičení nahradit v druhé skupině, když onemocním?
 

Ano, po dohodě je to možné. Jde o to, aby najednou nepřišlo do druhé skupiny deset nečekaných cvičenců. 

4. Je vhodné kombinovat skupinové cvičení s fyzioterapií?

Většinou ano, nikoli však v jeden den. Doporučuji probrat s fyzioterapeutem, nebo s rehabilitačním lékařem.